Komentované prohlídky výstaviště

Protože se vám vloni líbily, i letos zopakujeme ve spolupráci s TIC Brno komentované prohlídky BVV. Popis a registraci na jednotlivé termíny najdete níže. Prohlídky jsou v rámci naší akce zdarma, ale prosíme - pokud se nebudete moci dostavit, dejte nám vědět, uvoníte tak místo ostatním!

Sraz na každou z prohlídek je před BVV u sousoší Nový věk (zde).

Pro veřejnost - od soboty 7. 9. do neděle 8. 9.

Áčko

Snad každému, kdo někdy slyšel o brněnském výstavišti, se jako první stavba vybaví pavilon A. Pro celé výstaviště to byla zásadní, klíčová stavba. Její modernost, čistota architektury a nápaditost uchvacují odborníky dodnes. Chcete se podívat do všech jeho koutů, vidět ho z různých perspektiv, slyšet jeho příběh? Chcete vědět, s čím se tento pavilon, postavený v jiné době a v jiném kontextu, potýká? Vhodné od 15ti let.
 
 
Přijďte, určitě se nudit nebudete! Sraz před BVV u sousoší Nový věk (zde).
 
 

Sobota Neděle
16:00
Volných míst: 30
rezervovat
Volných míst: 30
rezervovat

Příběh cukrovarníka

Mezi moderními pavilony na Brněnském výstavišti by asi nikdo nečekal klasicistní zámeček - ale přesně takový tam opravdu stojí. Jedná se o sídlo Viktora Bauera, na jehož pozemcích dnešní BVV stojí. Přijďte na prohlídku, dozvíte se o životě tohoto skutečně renesančního muže, rytíře, cestovatele, pilota, mecenáše, úspěšného podnikatele. Podáváme se do jeho zámečku i do interiéru, který upravoval Adolf Loos, enfant terrible světové architektury. Projdeme si společně také areál výstaviště, řekneme základní informace o jeho vzniku a jednotlivých pavilonech. Tato prohlídka je bez bariér, vítáme rodiče s kočárky i vychované pejsky. Vhodné od 15ti let.

Přijďte, určitě se nudit nebudete! Sraz před BVV u sousoší Nový věk (zde).

Sobota Neděle
10:00
Volných míst: 30
rezervovat
Volných míst: 30
rezervovat

Festival vědy je podporován Statutárním městem Brnem a Jihomoravským krajem.